Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
|8 Gru 2010|, o 20:48
Nasze stowarzyszenie
Autor Wiadomość
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 21:02   

Witam
Dziękuję wszystkim za udział we wczorajszym spotkaniu związanym z założeniem stowarzyszenia. Tych którzy nie mogli być chciałbym poinformować, a dla tych co byli przypomnieć najważniejsze ustalenia.

Zakładamy stowarzyszenie modelarskie lotnicze RC (podkreślam tylko lotnicze RC). Najważniejszym celem jest utworzenie porządnego lotniska. Powinno znajdować się blisko Rzeszowa, posiadać przyzwoitą drogę dojazdową, niezabudowane otoczenie bez przewodów elektrycznych. Powinna być możliwość postawienia lub wynajęcia pomieszczenia socjalnego i do przechowywania kosiarki. Takie lotnisko pozwoli zorganizować zloty, pokazy lub zawody, a wtedy łatwiej będzie pozyskać sponsorów.
Nie ustalono miejsca rejestracji stowarzyszenia. Istotne jest, aby gmina w której zarejestrujemy powinna być skłonna do wsparcia finansowego. W tym miejscu proszę wszystkich o wyszukiwanie miejsca na lotnisko i potencjalnych sponsorów.
Nie zamierzamy zakładać klasycznej modelarni dla dzieci i młodzieży. Nie mamy środków, osób z uprawnieniami pedagogicznymi, oraz wizji jakby miałaby ona wyglądać.
Stowarzyszenie będzie pozyskiwać środki finansowe tylko ze składek i darowizn, ale nie będzie prowadzić własnej działalności gospodarczej.
Do rejestracji w KRS (Krajowym Rejestrze Sądowym) konieczna jest nazwa stowarzyszenia. Na zebraniu ustaliliśmy, aby tutaj na forum podawać propozycje nazwy, a następnie administrator przeprowadzi głosowanie.
Kwotę składki członkowskiej ustalimy dopiero wtedy, gdy poznamy koszty założenia i funkcjonowania stowarzyszenia, oraz koszty utrzymania lotniska. Bowden w najbliższym czasie uda się do sądu po potrzebne informacje. Uzyskane dane i wstępną propozycję statutu przedstawimy na forum.
Zebranie zakończyliśmy krótka notatką podpisaną przez wszystkich obecnych. To są najważniejsze ustalenia jakie poczyniliśmy na zebraniu, o ile o czymś nie zapomniałem. Proszę o uzupełnienie lub poprawę.

Pozdrawiam i czekam na propozycje nazwy i miejsca rejestracji.
Wacław P.

ps. Prosiłem Bogdana aby ten post był dostępny tylko dla zarejestrowanych forumowiczych, gdyż będziemy ustalać pewne dane, które nie powinny być dostępne ogółowi np. ustalanie wysokości składki, dane osobowe, treść i propozycje zmian statutu, potencjalni sponsorzy, kandydaci do zarządu i komisji rewizyjnej, itp.
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |21 Mar 2010|, o 22:00   

Jak dla mnie odpowiednią nazwą było by "Rzeszowskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych" być może nie wyszukane ale jednoznaczne .
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |22 Mar 2010|, o 19:58   Nasze stowarzyszenie

Moja propozycja nazwy jest taka sama jak Krzysztofa, "Rzeszowskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych".
Miejsce rejestracji proponuję : miasto i gmina Boguchwała.

Docelowo może być pod moim adresem zamieszkania, gdzie prowadziłem działalność gospodarczą (oddzielny budynek gospodarczy).

Pozdrawiam, Jasiek
 
     
Bowden 

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 21
Wysłany: |22 Mar 2010|, o 22:19   

Witam kolegów.Dziś byłem w Sądzie Rejonowym w Reszowie po druki i informacje potrzebne do rejestracji naszego Stowarzyszenia.Po pierwsze,nie da się całej procedury(a jest tego trochę)załatwić przez internet,konieczne jest zebranie założycielskie i wybranie władz.Już teraz aby nie tracić czasu wypadałoby jakoś te władze wybrać i wyznaczyć miejsce i termin spotkania.Na początek oprócz wniosku o rejestrację potrzebne są załączniki:statut,protokół z zebrania założycielskiego,uchwała o powołaniu organizacji,lista założycieli,uchwała o wyborze Komitetu Załozycielskiego i uchwała o wyborze organów.Trzeba również w Urzędzie Skarbowym dowiedzieć się jakie obowiązki spoczywają na organizacji w sprawach finansowych.Pierwsza rejestracja jest bezpłatna,natomiast każda zmiana w statucie lub we władzach kosztuje 150 PLN.Procedura rejestracji trwa około miesiąca,pod warunkiem że zostanie złozony komplet wymaganych dokumentów.Reszta informacji na spotkaniu.Przyniosę też komplet druków.Co do nazwy naszego Stowarzyszenia to zgadzam się na propozycję Jasia i Krzysia,z tym że dodałbym do tego jeszcze jakiś nick,bo samo stowarzyszenie...brzmi zbyt sztywno.Pozdrawiam i do dzieła koledzy,oczekuję większej aktywności wszystkich zainteresowanych tą sprawą.Wacek F
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |23 Mar 2010|, o 09:15   

Witam

W takim razie proponuje ;
- stworzyć listę chętnych myślę że podanie samych nazwisk i imion nie będzie kolidować z ochroną danych osobowych (oczywiście na forum)
- przygotować deklaracje członkowskie najlepiej umieścić takową na forum(z możliwością pobrania ze strony i wydruku)
- na podstawie listy chętnych wstępnie przedstawić kandydatów do zarządu ,skarbnika itp ,tak żeby na spotkaniu założycielskim mieć gotowe materiały przeprowadzić głosowanie spisać protokół i zmotywować wybrany zarząd do podjęcia kroków formalno prawnych :)

No i wydaje mi się że należy przedyskutować kwestie finansów na pewno przy załatwianiu formalności trzeba będzie coś zapłacić ja proponuje kwotę 150 zł ( opłaty przy rejestracji , koszty lotniska ,być może jakieś ubezpieczenie grupowe ) jedyna wada w tej chwili jest taka że nie mamy konta bankowego jako stowarzyszenie .
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |23 Mar 2010|, o 19:00   

Szanowni koledzy
Wydawało mi się, że chcemy założyć stowarzyszenie. Ale aby ono powstało wymaga to trochę wysiłku od WSZYSTKICH. Nie wierzę, że nikt (z wyjątkiem Krzysztofa, Jaśka i Bowdena) nie zaglądał tu na forum i nie ma żadnej propozycji na nazwę stowarzyszenia. A wybranie nazwy to chyba najprzyjemniejsza i najłatwiejsza sprawa do załatwienia.
Ja proponuję:
Rzeszowskie stowarzyszenie modelarskie - (tutaj powinna być jakaś nazwa, np. bocian, nietoperz, Ikar, Dedal, dwupłatek, czy coś innego związanego z lataniem). W przyszłości robiąc jakąś imprezę, papier firmowy, czy inną reklamę, będzie można zrobić nasze logo nawiązujące do nazwy.
Tak więc, proponuję BOCIAN. Ptak, który dobrze szybuje, daleki wędrownik i jest go najwięcej w świecie w Polsce. Jest też szybowiec szkolny o tej nazwie. Łatwo będzie też narysować logo-bociana.

Zastanawiam się też czy nazwa stowarzyszenia nie mogłaby zawierać nazwę potencjalnego sponsora np. FUTABA, HITEC, WSK RZESZÓW, WEBRA, ORACOVER, czy coś w tym rodzaju. Jest "Tornado Team", ale nie wiem czy mają jakieś z tego korzyści.
Jednak jest zawsze jakieś "ale".
1. trzeba by już teraz dogadać się z jakimś sponsorem
2. co będzie za jakiś czas, gdy sponsor przestanie być sponsorem?
3. czy inne podmioty będą sponsorowały tak nazwane stowarzyszenie?
Osobiście raczej nie jestem za takim rozwiązaniem, ale zawsze można to rozważyć.

Czekam na następne propozycje od W S Z Y S T K I CH !!
 
     
Bogdan 


Wiek: 65
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 78
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |24 Mar 2010|, o 18:42   

Witam
Moja propozycja to Rzeszowskie Stowarzyszenie Modelarzy ResRC - lub w skrócie RSMResRC. Właściwie to nazwa nie jest najważniejsza. Co do sponsorów to tutaj jestem sceptyczny i trzeba liczyć przede wszystkim na siebie. Nie ma się tez co irytować tym, że nie wszyscy chcą zabrać jakiś głos - różne są charaktery. Nie każdy nadaje się też na działacza czy przywódcę. Nie bez przyczyny większość modelarzy to typowi flegmatycy. Tak więc Panowie do dzieła - czekamy jeszcze na inne propozycje nazwy naszego stowarzyszenie.

Pozdrawiam ;-)
 
     
Darek 
Dada


Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Rudna Mała
Wysłany: |24 Mar 2010|, o 18:57   

Moja Propozycja jest następująca: "Rzeszowskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych - Bociek"
Pozdrawiam Darek
 
     
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |25 Mar 2010|, o 11:02   

Propozycja Bogdana mi pasuje tylko zamienił bym miejscami RCRes jakoś lepiej brzmi. No i stowarzyszenie będzie musiało być zarejestrowane w Rzeszowie bo nazwa sama przez się o tym mówi ;-)
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |25 Mar 2010|, o 19:02   

Proponuję moją drugą nazwę : "Regionalne Stowarzyszenie Modelarzy RC".
Wtedy siedziba może być dowolna.

Wstępnie kontaktowałem się telefonicznie z osobą z Urząd Miejski Boguchwała w sprawie siedziby i lotniska. Jutro będę w Urzędzie osobiście w tej sprawie.

Objechałem samochodem teren Boguchwały i Lutoryża, by zorientować się na miejsce lotniska. Są takie miejsca z dojazdem. Nie sprawdziłem jeszcze miejscowości Zgłobień i Woli Zgłobieńskiej, gdzie też mogą być. Ale to początki do jakichkolwiek realizacji.
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |25 Mar 2010|, o 21:32   

1. Wydaje mi się, że użycie przymiotnika "rzeszowskie" w nazwie nie będzie kolidowało z adresem w miejscowości położonej blisko Rzeszowa. Propozycja Jaśka nie określa zupełnie regionu, Rzeszów, Szczecin czy jakakolwiek inna miejscowość.
2. Może ja mam problemy z wymową, ale wymówienie "RSMResRC" sprawia mi niejaki problem.
A gdzie propozycje lub komentarze od reszty modelarzy/potencjalnych aktywnych członków stowarzyszenia???

Ja jak na razie popieram propozycję Darka.
 
     
Bowden 

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 21
Wysłany: |25 Mar 2010|, o 23:57   

Propozycja nazwy Bogdana przypomina mi np.RESMLECZ.Za dużo tych Resów w wielu nazwach w regionie.Obstaję przy propozycji Darka.
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |26 Mar 2010|, o 09:04   

Poczekajmy jeszcze do niedzieli(28.03.2010) a później poprosimy administratora o założenie ankiety z podanymi przez nas nazwami przegłosujemy i zaproponujemy na spotkaniu bo widzę że wirtualne debaty nie mają zbyt wielkiej popularności.

Widzę że w nazwie musi być koniecznie jakiś nik więc proponuję "Rzeszowskie Stowarzyszenie Modelarzy RC Bielik "
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |26 Mar 2010|, o 12:25   

Może tak:

Rzeszowski Klub Modelarzy RC - Bociek, Bielik, czy coś innego.
Czy słowo "stowarzyszenie " jest konieczne ?

np. Tutaj jest klub, ale forma prawna to stowarzyszenie.

A w niedzielę 28-marca jak pogoda będzie znośna, to może ustalmy coś na lotnisku.
 
     
Mariusz N

Wiek: 61
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: Ropczyce
Wysłany: |26 Mar 2010|, o 15:52   

Witam.
Osobiście podpisuję się pod każdą nazwą jaką koledzy zaproponujecie.

Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,64 sekundy. Zapytań do SQL: 13