Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Spamerzy i konieczne modyfikacje.
Autor Wiadomość
Bogdan 


Wiek: 65
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 78
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |5 Mar 2010|, o 21:39   Spamerzy i konieczne modyfikacje.

Witam serdecznie.

Ponieważ pojawili się na forum nieproszeni goście musiałem dokonać kilku modyfikacji:
Po pierwsze usunąłem dwóch spamujących użytkowników i ich nie związane z tematyką forum posty. Wyłączyłem automatyczne logowanie dla różnych IP - może to być dla Was utrudnieniem jeżeli Wasz adres IP jest przydzielany dynamicznie. Nie zadziała wtedy automatyczne logowanie jeśli ktoś używał - trzeba wtedy podać login i hasło. Aktywacja konta wymaga teraz mojego potwierdzenia. Myślę, drodzy koledzy, że nie będzie to dla Was jakimś większym problemem, a może da się wyeliminować spamerów. Jeżeli to nie pomoże będę musiał poradzić się bardziej doświadczonych informatyków.

Pozdrawiam ;-)
Bogdan
 
     
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |8 Gru 2010|, o 12:19   

Może nie na temat ale o modyfikacji forum. Dlaczego nasze forum nie odsługuje odnośników do portali wideo takich jak youtube czy vimeo ?? Na innych forach są obsługiwane skróty takie jak [youtube].....tu adres filmu.......[/youtube] czy [vimeo].....tu adres filmu...[/vimeo]. Chyba że ja coś źle robię.
 
     
Administrator
Administrator


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 10
Wysłany: |8 Gru 2010|, o 18:13   

Basing napisał/a:
Może nie na temat ale o modyfikacji forum. Dlaczego nasze forum nie odsługuje odnośników do portali wideo takich jak youtube czy vimeo ?? Na innych forach są obsługiwane skróty takie jak [youtube].....tu adres filmu.......[/youtube] czy [vimeo].....tu adres filmu...[/vimeo]. Chyba że ja coś źle robię.


No cóż - znowu musiałem nadwyrężyć mózgownicę i Google. W standardzie forum PHPBB nie ma tagów BBcode umożliwiających odtwarzanie filmów z serwisów internetowych. No ale są Mod-y - rozszerzenia do forum. Zainstalowałem jedno z nich. Dodaje ono obsługę serwisów youtube, googlevideo, dailymotion, metacafe. myspace, starsclips, yahoo, photobucket, filefront, stage6, veoh, vidilife, gametrailers, vidiac, gamespot, megavideo, vimeo, gamevideos, tu.tv i godtube videos . Wystarczy tylko link do filmu umieścić w tagach video. Praktycznie najprościej wstawić adres podczas pisania postu, zaznaczyć go i wdusić nowy klawisz video ;-) :



Poniżej przykładowy kod i efekt jego działania.
Kod:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=8Hc_W5o1Wes[/video]

 
     
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |9 Gru 2010|, o 10:40   

Dziękujemy. :-D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 13