Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe lotnisko - Propozycja
Autor Wiadomość
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |14 Gru 2010|, o 12:04   Nowe lotnisko - Propozycja

Szanowni koledzy.

Lotnisko w Zgłobniu ze względu na bardzo podmokły teren, oraz przybliżanie się zabudowy wiejskiej, wkrótce nie będzie dostępne dla modelarzy i zmusza nas do pilnego poszukiwania nowego terenu. Chciałbym przedstawić więc propozycję nowej lokalizacji. Lotnisko to położone jest bardzo blisko Rzeszowa, na północ od Baranówki.

Współrzędne geograficzne lotniska to: N:50st 4' 11,27" E: 21st 57'30,74"

a poniżej link do mapy z lotniskiem, gdzie środek mapy oznacza opisywane lotnisko. http://maps.geoportal.gov...ariant=KATASTER

Tern ten był wyrównany i koszony, a także sporadycznie wykorzystywany jako lotnisko modelarskie przez właściciela działki.
Lotnisko to ma pewne zalety i wady, są one wg nas następujące:

Zalety:
- lotnisko jest położone bardzo blisko Rzeszowa,
- pilotując można latać w kierunku północnym, mając słońce za plecami,
- teren jest równy i płaski,
- na podejściu od strony północ-południe nie ma przeszkód terenowych,
- teren jest suchy i wkrótce po opadach można korzystać z lotniska,
- teren jest przygotowany i nie wymaga żadnych nakładów inwestycyjnych na rozpoczęcie sezonu jak: rekultywacja terenu, równanie, wałowanie, sianie trawy i oczekiwanie aż urośnie.

Wady:
- na podejściu od strony wschód - zachód rosną krzaki i małe drzewa.
- długość działki w kierunku wschód-zachód wynosi 80 m,
- ostatni 800 metrowy odcinek dojazdowy to droga szutrowo-polna.

Jeszcze przed nastaniem zimy udało się mi zrobić zdjęcia interesującego nas terenu.

Po spotkaniu z właścicielem lotniska i po dłuższym oczekiwaniu otrzymałem wstępną propozycję dzierżawy lotniska, którą cytuję poniżej.

1. Ja wykonuję ogrodzenie całości terenu według własnego standardu (siatka leśna, słupki co 3m wykonane ze stempli budowlanych, wysokość 1,5m - 1,6m; na podejściu do lądowania możliwe alternatywnie odpowiednio niższe, na szczycie jedno pasmo drutu kolczastego na całości).
2. Dwie bramy tak jak pan sugerował. Jedna (główna) do wjazdu samochodami, druga (furtka) - otwierana wtedy kiedy model wyląduje poza lotniskiem aby nie chodzić dookoła.
3. Przez bramę główną (od strony zachodniej lotniska będzie następować wjazd) pojazdów na parking. Parking będzie w obszarze północno zachodnim lotniska. Parking będzie posiadać wyznaczony obszar i będzie odgrodzony od pozostałej części taki aby zapobiegać przypadkowym wjazdom samochodów na pas.
4. Dalej w kierunku wschodnim miejsce np. na ławki i stół/stoły lub inne sprzęty zależne od potrzeb - to wyposażenie po stronie Stowarzyszenia.
5. Nie przewiduje utwardzania terenu.
6. Na terenie lotniska musi obowiązywać ogólny porządek. Niedopuszczalnym byłoby pozostawianie śmieci.
7. Utrzymanie terenu (całości) tj. koszenie trawy, likwidowanie kretowisk, naprawy ogrodzenia byłby po stronie Stowarzyszenia.
8. Jeśli występowałyby zaniedbania po stronie Stowarzyszenia w powyższym. Wynajmujący sam dokonałby np. koszenia trawy czy też sprzątania, napraw ogrodzenia, itp a powstałymi kosztami obciażałby najemcę.
9. Stowarzyszenie nie mogłoby podnajmować terenu innym podmiotom, osobom, itp.
10. W skrajnych przypadkach, mam na myśli ogólny porządek, naprawa uszkodzonego ogrodzenia, czy też opóźnienie w zapłacie dzierżawy ponad miesiąc skutkowałoby natychmiastowym rozwiązaniem umowy.
11. Dzierżawa płatna z góry. Miesięcznie lub kwartalnie.
12. Zmiany w zagospodarowaniu terenu w uzgodnieniu z wynajmującym.
13. Umowa na rok z możliwością przedłużania na kolejne lata.
14. Koszt miesięczny dzierżawy 100 PLN, w pierwszym roku obowiązywania umowy. W kolejnych latach podwyżka uzależniona o średniego wzrostu cen towarów i usług obwieszczana przez Prezesa GUS za rok poprzedni.
15. Ja utrzymuję prawo do nieodpłatnego wejścia w teren i korzystanie z lotniska do celów modelarsko - lotniczych.
16. Po stronie Stowarzyszenia - administratora obiektu byłoby również uzgodnienie z organami kontroli ruchu lotniczego odbywanie lotów modelami lotniczymi w tym obszarze.
17. Po rozwiązaniu umowy Stowarzyszenie byłoby zobowiązane zwrócić teren w stanie nie pogorszonym jak w dniu podpisania umowy a zainstalowane sprzęty usunąć na swój własny koszt.
18. Użytkowanie terenu w okresie obowiązywania umowy należąłoby prowadzić tak aby pozostawać w dobrych relacjach sąsiedzki bez zakłócania ogólnego miru właścicieli nieruchomości sąsiednich a także dbać o dobry wizerunek lotniska.

Prosimy kolegów o ustosunkowanie się do powyższej propozycji. Zaznaczam, że na tej lokalizacji nie kończymy poszukiwań i oczekujemy od Was pomocy w znalezieniu jeszcze lepszego terenu pod lotnisko.

W imieniu Zarządu
Wacław Pieczonka, Krzysztof Borek

lotn 0isko opis.JPG
Plik ściągnięto 60796 raz(y) 69,97 KB

lotn 1.JPG
Plik ściągnięto 60796 raz(y) 72,3 KB

lotn 2.JPG
Plik ściągnięto 60796 raz(y) 77,02 KB

lotn 3.JPG
Plik ściągnięto 60796 raz(y) 73,2 KB

lotn 4.JPG
Plik ściągnięto 60796 raz(y) 76,25 KB

lotn 5.JPG
Plik ściągnięto 60796 raz(y) 84,18 KB

lotn 6.JPG
Plik ściągnięto 60796 raz(y) 78,04 KB

lotn 7.JPG
Plik ściągnięto 60796 raz(y) 78,84 KB

lotn E.JPG
Plik ściągnięto 60796 raz(y) 59,15 KB

lotn SE.JPG
Plik ściągnięto 60796 raz(y) 76,47 KB

 
     
Bogdan 


Wiek: 65
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 78
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |14 Gru 2010|, o 18:05   

Myślę, że jeżeli wytrzymamy finansowo będzie ok. Do dzierżawy dojdzie przecież jeszcze koszenie we własnym zakresie. Niepokoi mnie jedynie ten dom najbliżej pasa - co będzie jak znudzi się dźwięk naszych silników właścicielowi (chyba, że to właściciel lotniska). Te krzaki na jednej z osi nie powinny być problemem - przecież w Zgłobniu podejście było tylko na jednej osi i jakoś dawaliśmy sobie radę. Na pewno położenie blisko Rzeszowa jest sporym atutem tej lokalizacji.

Pozdrawiam
Bogdan
 
     
Mariusz N

Wiek: 61
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: Ropczyce
Wysłany: |14 Gru 2010|, o 19:39   

Cześć
Myślę że to lotnisko to strzał w dziesiątkę.

Pozdrawiam
Mariusz
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |14 Gru 2010|, o 21:32   

Macie dobrego nosa. Chyba to jest miejsce w którym można latać bez większych inwestycji jak wspomniał Wacław. Może polna droga dojazdowa sprawiać kłopot z sąsiadami przyległych działek w przypadku większej ilości pojazdów. Strzał w dziesiątkę jak napisał Mariusz N.
Koszty dzierżawy są przyzwoite, a na obkaszanie trawy zgłaszajcie pomysły i propozycje.
Projekty na tablice informacyjne już mam.

Pozdrawiam, Jasiek
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |15 Gru 2010|, o 09:51   

Ten domek w pobliżu pasa wyglądał raczej na taki działkowy nie sadze żeby mieszkał tam ktoś na stałe ,ale jak dojdziemy do wniosku że będziemy korzystać z tego lotniska życie szybko zweryfikuje jak to jest.
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Zdzisław 
Zdzisław

Wiek: 67
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 24
Skąd: Matysówka
Wysłany: |15 Gru 2010|, o 22:19   

Proponowane lotnisko leży niedaleko naszego poprzedniego lotniska, zanim przenieśliśmy się do Zgłobnia. Główną zaletą Zgłobnia jaką wówczas widzieliśmy, było że leży w bezpiecznej odległości od miasta.

Jedną z przyczyn zrezygnowania z lotniska w Przybyszówce były prawdopodobne zakłócenia od przypadkowych nadajników na osiedlu Baranówka. Niezrzeszeni mieszkańcy osiedla mają takie prezenty. Tu modelarze w kilku przypadkach widzieli przyczynę zakłóceń i kraks modeli. Sam miałem okazję uczestniczyć w rozmowie z widzem z Baranówki, miał taki sam nadajnik (Futaba) ale używał nadajnika 35MHz do modelu samochodu.

Zdzisław
 
     
Mariusz N

Wiek: 61
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: Ropczyce
Wysłany: |30 Gru 2010|, o 10:48   

Cześć
W ogłoszeniach rzeszowskich znalazłem kilka firm specjalizujących się w koszeniu trawników.
Zadzwoniłem do nich no i trochę włosy mi się zjeżyły,bo nie jest to tanio. Za metr kwadratowy
wołają od 10gr do 15gr bez wywózki trawy. Czyli w naszym przypadku to 150-250 zł jednorazowo. Między innymi ( http://www.uslugiogrodnicze.entro.pl) :shock:

pozdrawiam
Mariusz
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |30 Gru 2010|, o 19:17   

Jak nie znajdziemy jakiegoś lokum w pobliżu, gdzie można by przechowywać kosiarkę i we własnym zakresie obkaszać, to pewnie pozostaje Zgłobień ? Może jeszcze ktoś dowie się z tym boiskiem sportowym w pobliżu ? Może z nimi się dogadamy ? Kto wie z kim rozmawiać, proszę spróbować.
Pozdrawiam, Jasiek
 
     
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |31 Gru 2010|, o 09:22   

Po sylwestrze postaram się skontaktować z prezesem klubu zobaczymy co powie. Zgłobień tak na prawdę to odpada tu bym się nie łudził. Na pewno coś wykombinujemy z koszeniem.
 
     
szerszeń83 


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 43
Wysłany: |6 Sty 2011|, o 21:23   

witam :)
A ja tam problemu nie mam wychodzę za dom i w górę nawet 2 metrową extrą :)
No ale latanie samemu szybko się nudzi, więc myślcie chłopaki co z tym koszeniem
bo te 3 miechy do kwietnia zleci jak z bicza trzasną i wtedy będzie problem !
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |8 Sty 2011|, o 00:14   

Napisałem dość dużo na temat naszego lotniska, coś ujadło, teraz dopiszę, dobra propozycja lotniska, ale dostęp do jego utrzymania (obkaszanie) jest największym problemem (przekracza koszty dzierżawy, napisał Mariusz N.), pewnie zostaniemy na ten rok jeszcze w Zgłobniu,.
A może ktoś załatwi temat i będzie się opłacało eksploatować to lotnisko (super miejsce).
_________________

 
     
Mariusz N

Wiek: 61
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: Ropczyce
Wysłany: |19 Sty 2011|, o 11:15   

Cześć

Na allegro znalazłem blaszak, który można wykorzystać do przechowywania sprzętu ( kosiarka,grabie).Producent z Rzeszowa,cena przystępna. http://allegro.pl/garaz-g...1415920701.html
Blaszak można wzmocnić, pomniejszyć,zamontować skuteczne rygle itp.
Inne rozwiązania mile widziane.

Pozdrawiam.
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |19 Sty 2011|, o 11:54   

Dobra propozycja wszystko było by na miejscu jedyne co trzeba zrobić to ubezpieczyć przed kradzieżą i w zasadzie problem z koszeniem był by rozwiązany mąjąc sprzęt na miejscu piątkowe popołudnie można wykorzystać na koszenie a i jakiś stolik czy ławeczkę można by było do tego schować .
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 25