Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
POTRZEBNA POMOC
Autor Wiadomość
slowikdaniel 

Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 2
Wysłany: |4 Maj 2009|, o 14:47   POTRZEBNA POMOC

Witam,

Dostałem w prezencie elektryczną cessnę 480. Niestety kraksa o ziemię nastąpiła dość szybko. Złamane skrzydło oraz uszkodzony servomechanizm steru wysokości. Skrzydło da się pownie skleic (złamanie zaraz przy kadłubie samolotu). Silnik servomechanizmu pracuje, wymaga chyba jednak zaglądnięcia do środka. Chcę to naprawić i nauczyć się latać jeszcze tym modelem, zanim kupię kolejny. Czy byłby ktoś w stanie pomóc z naprawą oraz poświęcić godzinkę na naukę latania. Z góry dziękuję.
Mój mail slowikdaniel@o2.pl.
Pozdrawiam
Daniel
 
     
Bogdan 


Wiek: 65
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 78
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |4 Maj 2009|, o 20:14   Re: POTRZEBNA POMOC

SLOWIKDANIEL napisał/a:
Witam,

Dostałem w prezencie elektryczną cessnę 480. Niestety kraksa o ziemię nastąpiła dość szybko. Złamane skrzydło oraz uszkodzony servomechanizm steru wysokości. Skrzydło da się pownie skleic (złamanie zaraz przy kadłubie samolotu). Silnik servomechanizmu pracuje, wymaga chyba jednak zaglądnięcia do środka. Chcę to naprawić i nauczyć się latać jeszcze tym modelem, zanim kupię kolejny. Czy byłby ktoś w stanie pomóc z naprawą oraz poświęcić godzinkę na naukę latania. Z góry dziękuję.
Mój mail slowikdaniel@o2.pl.
Pozdrawiam
Daniel


Po prostu zajrzyj w niedzielę na lotnisko - większość z nas jest pracująca i w tygodniu pozostaje niewiele czasu. Popatrzymy może da się to naprawić. Co do sewrwa to raczej bez przynajmniej wymiany trybów się na pewno nie obejdzie - byc może będziesz musiał kupić nowe serwo. A latać nauczyć można spróbować pod warunkiem, że używasz mode 1 (gaz i lotki w prawym drążku) gdyż tylko kilku kolegów używa innego rozkładu.

Pozdrawiam
 
     
slowikdaniel 

Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 2
Wysłany: |4 Maj 2009|, o 21:15   Wielkie dzięki

Na lotnisko na pewno zaglądnę. O której godzinie zaczynać latać?
Co do sterowania, używam mode 2, czyli pod prawą ręką mam lotki i ster wysokości, pod lewą ster kierunku i przepustnicę... ale możę nie będzie problemu :)
Dzięki jeszcze raz.
Daniel
 
     
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |5 Maj 2009|, o 08:17   

Jeśli dopiero zaczynasz latać to nie ma problemu by w aparaturze przełożyć gaz na prawy drążek i problemu nie będzie z oblataniem i nauką. Co do zaglądnięcia do modelu możesz wpaść do sklepu w Miłocinie coś poradzimy, a w niedziele od 13 już latają.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 12