Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z silnikiem
Autor Wiadomość
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |9 Paź 2009|, o 08:58   

Czy udało Ci się odpalić twojego boksera ?
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |20 Lut 2010|, o 20:55   

Zamontowałem boksera po remoncie do modelu (jest już wcześniej dotarty), odpalę i wyreguluję go przy pierwszym oblocie. Myślę że będzie b. dobrze.
Zrobiłem kosmetykę końcową modelu , liczę na Twoją kamere przy pierwszym oblocie.
Pozdrawiam, Jasiek

100_7604.jpg
Plik ściągnięto 18879 raz(y) 56,2 KB

 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |8 Kwi 2010|, o 20:48   Problemy z silnikiem

Przed odpaleniem silnika po wymianie wału korbowego stwierdziłem luzy na stożku z piastą wału. Dorobiłem tuleję ustalającą współosiowość wału z piastą i śrubą. Nie stwierdziłem już bicia na wale tuż przy śmigle. Po odpaleniu silnika, pracował ok. 1 minuty, wpadł w drgania i zgasł. Po rozebraniu silnika okazało się, że wał się rozkorbił - wystapił luz na jednej korbie.
Łożyska też do wymiany. Oba wały oddałem do naprawy, czekam na rezultaty naprawy, może jeden z nich da się zrobić! :cry:

DSC00211.jpg
Plik ściągnięto 18867 raz(y) 47,4 KB

DSC00220.jpg
Plik ściągnięto 18867 raz(y) 30,74 KB

 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |16 Kwi 2010|, o 15:50   Problemy z silnikiem

Udało się wyosiować stary wał, założyłem nowe łożyska skasowałem luzy przez zapunktowanie wału i odpaliłem silnik. Bicia wału nie ma, ale przestawione fabrycznie przeciwwagi powodują drgania silnika. Te drgania są mniejsze niż na początku kiedy wał miał 1,5mm bicia. Po za tym silnik ładnie odpala i równo pracuje po wstępnych regulacjach. W tym stanie technicznym myślę dopuścić ten silnik do pracy w modelu. :-|

DSC00270.jpg
CAP gotowy do lotu
Plik ściągnięto 18796 raz(y) 82,12 KB

 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |4 Maj 2010|, o 21:29   Pierwszy oblot CAP232

Pierwszy oblot CAP232 zakończył się kraksą po ok. 5 minutach lotu, jeśli to można nazwać lotem. Model po starcie ok. 50 m od miejsca startu zaczął dziwnie reagować, przy wejściu w górę raptownie przechylił się w lewo, po korekcji z pulpitu nadajnika (reakcja sterów modelu była dziwnie opóźniona ok. 1,5 sek. za każdym ruchem drążków). Trymerowanie, (pomagał mi kolega Wacław, nie było reakcji). Przy locie w zdłóż lotniska i puszczeniu drążków model leciał prosto, później zaczął w dół na prawo samoczynnie (przypuszczam, że przy większej odległości miały wpływ zakłócenia zapłonu silnika na poprawne działanie odbiornika). W końcowej fazie lotu , tj. nawrót do siebie lecąc z prawej strony lotniska, model nie reagował na sterowanie i runął pod kątem 45'. w odległości ok. 250 m.
Wnioski moje i doświadczonych modelarzy:
1/ Model nie był sprawdzony na zakłócenia od zapłonu silnika ! (opinia Lucjan, Mariusz)
2/ Odbiornik R700 nie był odpowiedni do silników benzynowych ! (opinia Zdzisław)
3/ Brak odkłuceń w instalacji elektrycznej modelu ! (opinia Lucjan, Wacław)
4/ Złe ustawienia programowe w nadajniku (powinny być wykładnicze) ! (opinia Zdzisław)
5/ Brak powerbox ! (opinia Wacław, Jasiek)
Podpisuję się pod wszystkimi wnioskami i przyjmuję winę na siebie.
Może uda mi się ten model odbudować, trzeba zrobić nowy kadłub, reszta do odzyskania.

DSC00394 .jpg
Plik ściągnięto 18743 raz(y) 59,39 KB

DSC00385 .jpg
Plik ściągnięto 226 raz(y) 149,78 KB

DSC00388 .jpg
Plik ściągnięto 223 raz(y) 115,97 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 19