Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie OC 2012/2013
Autor Wiadomość
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |11 Maj 2012|, o 08:20   Ubezpieczenie OC 2012/2013

Szanowni koledzy

W ostatnich dniach próbowałem ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej i co się okazało ;

Lokalny broker Hestii u którego ubezpieczało się kilku kolegów w ubiegłym roku zmienił stawki ubezpieczenia

100 000 tyś - składka 125 zł

250 000 tyś - składka 200 zł

Moim zdaniem nie jest to atrakcyjna oferta wiec pozostaje nadal członkiem PSP i tam tez wykupiłem ubezpieczenie lepsze warunki i niższa cena pomimo konieczności opłacenia składki członkowskiej a tak to wygląda;




Opcja II zakres rozszerzony o amatorskie uprawianie sportu: narciarstwo, snowboard, nurkowanie, modelarstwo, narty wodne, wakeboard, windsurfing, kitesurfing.

Suma gwarancyjna wariantowo:
1. 350 000 PLN - składka - 70 PLN
2. 1 200 000 PLN - składka - 115 PLN
3. 2 000 000 PLN - składka - 180 PLN

Do każdej z tych kwot należy doliczyć składkę członkowską 35 zł

Ze względu na to że jest to ubezpieczenie grupowe wykupione przez PSP termin ważności jest od 29.02.2012 do 29.02.2013 tak że wykupienie polisy np. w dniu dzisiejszym obejmuje okres od 29.03.2012 do 29.02.2013



Przy wyborze tej opcji należy zarejestrować się ma stronie www.psp.org.pl po rejestracji przechodzimy do zakładki „ZEFIR” ponownie rejestrujemy się podając dane osobowe niezbędne do uzyskania polisy po uzupełnieniu danych i zapisie otrzymamy maila z hasłem i loginem do ZEFIR logujemy się wybieramy interesującą nas polisę i zatwierdzamy należy pamiętać o tym ze nas interesuje tak zwana opcja rozszerzona w której jest ujęte modelarstwo . Przelew za składkę członkowską i ubezpieczenie można wykonać razem na konto podane w mailu .

Przypominam że sezon mamy już w pełni a zgodnie z regulaminem podstawą dopuszczenia do lotów jest posiadanie ubezpieczenie.

Informacje o wykupieniu polisy lub posiadaniu aktualnej polisy OC proszę wysłać w postaci skanu lub zdjęcia i przesłać na adres rkml(at)o2.pl
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
radek
Radek P.


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |16 Maj 2012|, o 17:29   

Cześć

W zeszłym roku miałem ubezpieczenie właśnie w Hestii czyli chyba to, o czym mówi Krzysiek.
Ubezpieczenie było na sumę 500.000 zł za kwotę 137 zł brutto.

W tym roku poprosiłem o kontynuację i dzisiaj pocztą dostałem polisę na takich samych warunkach jak w zeszłym roku !!

Pozdrawiam
Radek
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |16 Maj 2012|, o 18:24   

No to ja już niczego nie rozumiem jeżeli robiłeś u tego samego brokera to taką własnie propozycję cenową otrzymał kolega Wacław P czyli nowe stawki w wysokości jakie podałem wyżej
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
radek
Radek P.


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |17 Maj 2012|, o 08:25   

Może Wacek otrzymał taką ofertę jako nowy klient ?
Ja mam kontynuację.

Pozdro
Radek
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |15 Cze 2012|, o 10:58   

Witam.
Przypominam o obowiązkowym Ubezpieczeniu, a jak ktoś się zastanawia dlaczego to tutaj jest odpowiedź.


Pozdrawiam
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |15 Cze 2012|, o 11:50   

Nawiązując do poprzedniego posta proszę o przesyłanie certyfikatów polisy OC w formie elektronicznej.
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
Bogdan 


Wiek: 65
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 78
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |15 Cze 2012|, o 18:29   

Można też zerknąć tutaj:

Parkowanie
 
     
BartekG 

Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |8 Wrz 2012|, o 21:17   

Witam wszystkich
Kilka dni temu, mając chwilę wolnego czasu przed wizytą u dentysty (bolesną zresztą) wstąpiłem przypadkiem do agentury Allianz na ul. Osmeckiego. Na moje pytanie dotyczące polisy OC dla modelarzy pan zrobił wielkie oczy ale jak przysiadł i zaczął szukać, to znalazł idealną (dla mnie) i śmiesznie tanią opcję. Nazywa się to "OC dla osób fizycznych w życiu prywatnym" i w wersji "minimum" (czyli najtańszej) zawiera w sobie punkt brzmiący:
Cytat:
(...)posiadanie i użytkowanie rowerów, zdalnie sterowanych, bezzałogowych modeli pojazdów, statków powietrznych i wodnych, o ile ich ciężar nie przekracza 5 kg, (...)

Pan wyliczył dla mnie składkę w wysokości... 43PLN rocznie. Zaszalałem więc i za równe 50PLN wykupiłem tą polisę dla mnie, żony i dwójki dzieci w wieku 3 i 5 lat (na wypadek kiedy wyrządzą jakieś szkody, np. porysują komuś samochód albo zrzucą komuś coś na głowę z balkonu).
Cena wydaje mi się śmiesznie niska więc postanowiłem się podzielić z Wami tą opcją, może ktoś też skorzysta. Wiem, że dla kolegów latających wielkimi maszynami ta polisa odpada, ale ja spokojnie mieszczę się w tych 5 kg.
Pozwolę sobie podać namiar na tego agenta, poprosił mnie o to, a za jego profesjonalne podejście do sprawy postanowiłem uczynić mu tą przysługę. Nazywa się Janusz Woźniak, a jego numer to 606 452 641
Pozdrawiam wszystkich
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |9 Wrz 2012|, o 20:10   

Witam.
Proszę podaj jaka jest suma gwarancyjna Twojej polisy o składce 43 zł i czy można ją zwiększyć. Jest to bardzo istotne by wspomniana polisa pokryła ewentualne szkody.

Pozdrawiam
 
     
BartekG 

Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |9 Wrz 2012|, o 20:46   

Suma gwarancyjna = 100 tys. PLN. W sprawie zwiększenia nie jestem w stanie nic powiedzieć, gdyż nie pytałem. Przy mojej aktywności i masie startowej moich modeli wydała mi się wystarczająca :)
 
     
sebi30 
sebi30

Wiek: 51
Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |29 Wrz 2012|, o 00:28   

Byłem, mam polisę i uposażenie dla żony i syna na sumę gwarantowaną w wysokości 200 tyś. za jedyne 65 zeta składki rocznej..
_________________
Sebastian
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |2 Paź 2012|, o 07:39   

Ciekawa oferta czy jest na polisie informacja o hobby modelarskim ? .
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
sebi30 
sebi30

Wiek: 51
Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |2 Paź 2012|, o 08:04   

to dokładnie taka opcja, o której mówił BartekG.. obejmuje ona wszystkie aspekty życia prywatnego, w tym także użytek modeli zdalnie kierowanych o masie nie przekraczających 5 kg.
_________________
Sebastian
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 13