Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Obroty silnika
Autor Wiadomość
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |13 Maj 2009|, o 15:41   Obroty silnika

Jak zmusić silnik 8,50ccm by odpalał się w prawidłową stronę?? Zmieniłem mu już świece na cieplejszą i dalej łapie lewe obroty to mu z 5% na 1% nitro i dalej mnie po palcach bije. Może 10% i uniwersalna świeca to może pomoże?
 
     
Bogdan 


Wiek: 65
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 78
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |13 Maj 2009|, o 16:30   Re: Obroty silnika

Basing napisał/a:
Jak zmusić silnik 8,50ccm by odpalał się w prawidłową stronę?? Zmieniłem mu już świece na cieplejszą i dalej łapie lewe obroty to mu z 5% na 1% nitro i dalej mnie po palcach bije. Może 10% i uniwersalna świeca to może pomoże?


Zazwyczaj kopie z 4 powodów:

Za wysoko zbiornik i stale się zalewa.
Za duży stopień sprężania.
Za gorąca świeca.
Za dużo nitro w paliwie

Po pierwsze daj niżej zbiornik z paliwem. Jeżeli to nie pomoże zmień świecę na zimniejszą. Jeżeli pacjent dalej jest chory wypij piwo w puszce i poświęć puszkę na podkładki. Wsadź jedną lub więcej podkładek pod głowicę, aby zmniejszyć stopień sprężania. Wreszcie można obniżyć zawartość nitro w paliwie, ale 5% to jest nic. Czasem pacjent jest krąbrny i nic nie pomaga - wtedy trzeba palić w drugą stronę :-P , ale wszystkie moje silniki udało się zmusić do pokory po zwiększeniu ilości podkładek pod głowicę - rekordzista ASP91AR wymagał aż 0,5mm.

Pozdrawiam
 
     
rysiek 
Rysiek

Wiek: 61
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Rzeszow NY
Wysłany: |13 Maj 2009|, o 23:22   

Znam goscia ktory zalecal dolewac wody, a naprawde to witam Kolegow z dalekiego kraju,wreszcie jest jakis podglad na lotnisko.Bardzo sie ciesze ze powstala taka strona.

Picture 002 (Small).jpg
Plik ściągnięto 212 raz(y) 45,35 KB

 
     
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |14 Maj 2009|, o 08:25   

Dobra zrobię jeszcze mały myk zaczerpnięty z modelarstwa samochodowego. Dam mu 5% i jeszcze jedna podkładkę pod świecę, próba ze świecą zimną i uniwersalną. Ale dzis założe sobie gumę na palec :mrgreen:
 
     
Basing 


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 179
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: |15 Maj 2009|, o 08:36   

Wstępnie dogadałem się z tym ASP choć dał parę razy po palcach przynajmniej już w lewo się kręci choć problem z paleniem ma i jeszcze wymaga dopieszczenia. Powiem jedno: OS to nie jest i wymaga cierpliwości ale power ma.
 
     
Bogdan 


Wiek: 65
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 78
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |16 Maj 2009|, o 22:01   

rysiek napisał/a:
Witam Kolegow z dalekiego kraju,wreszcie jest jakis podglad na lotnisko.Bardzo sie ciesze ze powstala taka strona.


My też się cieszymy, że widać nas nawet w dalekim kraju. Widzę, że nie zapomniałeś o swoim hobby. Pozdrawiamy Cię z Rzeszowa i Zgłobnia i czekamy na jakieś zdjęcia z NY oczywiście z Twoimi modelami i nie tylko.

Pozdrawiam
 
     
rysiek 
Rysiek

Wiek: 61
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Rzeszow NY
Wysłany: |17 Maj 2009|, o 00:07   

To zdjecie to w Zglobniu w lipcu ubieglego roku, padal deszcz i nikogo nie bylo tylko Marian P ,i Ryszard P, Andrzej S, i ja .Bylem 17 dni ale zaliczylem Zar Bezmiechowa i Zglobien .Tylko Krosna nie udalo sie zobaczyc ,ale to nastepnym razem ale chyba dopiero w nastepnym roku.Jakies fotki podam
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 14