Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hitec Eclipse 7
Autor Wiadomość
radek
Radek P.


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |5 Paź 2011|, o 16:50   Hitec Eclipse 7

Witam

Poszukuję użytkownika/posiadacza aparatury Hitec Eclipse 7 z modułem nadawczym 35 MHz. Albo może być nawet posiadacz samego modułu 35MHz. :)

Podobno tą samą technologię (moduł) można spotkać także w:
Futaba: 7U, 8U, 8J, 9C, 9Z, FN, T10C, 3PK, 3PJ, FC-18+, FC-28.
Hitec: Optic 6, Prism 7, Aggressor CRX, Aggressor SRX.

Właściwie to głównie zależy mi na module - chcę sprawdzić działanie radia na innym egzemplarzu modulu nadawczego niż mój.

Pozdrawiam
Radek
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |5 Paź 2011|, o 17:53   

Jeśli interesuje Cię modół nadawczy od aparatury Graupner MX-12 / 35 MHz sprawny 100%, to masz u mnie gratis.

DSC00049 .jpg
Plik ściągnięto 58176 raz(y) 58,91 KB

_________________

 
     
radek
Radek P.


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |5 Paź 2011|, o 18:48   

Jasiek napisał/a:
Jeśli interesuje Cię modół nadawczy od aparatury Graupner MX-12 / 35 MHz sprawny 100%, to masz u mnie gratis.

Cześć
W kwestii graupnera to chętnie poczęstował bym się anteną widoczną na obrazku - chyba.
Chyba dlatego, że w moim MC-12 mam antenę z uszkodzonym przedostatnim segmentem. Nie wiem czy anteny w MC i MX są takie same.
Moja ma 10mm w najszerszym segmencie, wszystkich segmentów jest 10, całkowita długość po rozłożeniu to około 114 cm, minimalna długość złożonej anteny to około 15 cm.
Dlatego około, bo uszkodzony segment nie pozwala mi jej precyzyjnie zmierzyć.

Wracając do Hitec' a, po dzisiejszych próbach zaczynam wątpić w problem nadajnika, jednocześnie zaczynają się wątpliwości co do odbiornika. Dlatego też chętnie dogadam się w kwestii prób z użytkownikiem całego toru nadawczo odbiorczego Hitec'a 35MHz.

Dlaczego nadajnik graupnerowski (MC-12) potrafi sterować odbiornikiem Hitec'a, a nadajnik Hitec nie da rady wysterować odbiornikiem np R700 graupnera lub JETI REX MPD ???? Nic nie daje zmiana tzw. konwencji kodowania częstotliwości między pozytywową a negatywową. Ndajnik pracuje w trybie PPM.

Pozdrawiam

DSC00330.JPG
Moja uszkodzona antena do MC-12
Plik ściągnięto 58165 raz(y) 62,92 KB

 
     
Bogdan 


Wiek: 65
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 78
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |5 Paź 2011|, o 19:15   

Z tego co pamiętam to chyba Rysiek B. ma dwa egzemplarze Hiteca. Powinien też mieć moduły do nadajnika i odbiorniki. Nie wiem tylko, czy są to Eclipse 7, ale moduły chyba robią kompatybilne i powinny pasować. Najlepiej jednak kupić moduł FRSky z odbiornikiem i problem mieć z głowy. Myślę też, że jeżeli dalej chciałbyś używać pasma 35 Mhz w Hitecu to trzeba by wykluczyć odbiorniki innych firm.

Pozdrawiam
Bogdan
 
     
Wacław 
Wacław P.


Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 330
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |5 Paź 2011|, o 19:18   

Cześć.
Mogę jutro zabrać do klubu:

- HITEC ECLIPSE,
- MODUŁ 35 HITEC bez kwarcu,
- poszukam jeszcze jakiegoś oryginalnego odbiornika HITEC w trybie PPM.

Pozdrawiam.
 
     
marcin_k 

Wiek: 28
Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 38
Skąd: Strażów/Rzeszów
Wysłany: |5 Paź 2011|, o 19:22   

Witam!
Posiadam taki moduł, uzywałem go w Opitc-u 6.
Jeżeli chcesz sie spotkac, sprawdzic to napisz na GG lub na e-maila i to sie ugadamy.
Mogę odsprzedać. Cena do ugodnienia.
Pozdrawiam i Zapraszam na "BITWĘ O RZESZÓW".
_________________
Modele: Koptery, trainerki itp...
Aparatura: Hitec Optic 6, Hitec Aurora9...
 
 
     
radek
Radek P.


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |5 Paź 2011|, o 20:58   

Bogdan napisał/a:
Myślę też, że jeżeli dalej chciałbyś używać pasma 35 Mhz w Hitecu to trzeba by wykluczyć odbiorniki innych firm.

Też słyszałem, że jak nadajnik Hitec to odbiornik inny nie poleci.

Ja u siebie mam parkę z tej samej firmy.
Ten (hitec) nadajnik jak i odbiornik kupiłem "w zestawie" z helikiem.
Wcześniej planowałem do helika ożenić moją starą dobrą i niezawodną MC-12tkę i Hiteca sprzedać ale szybko okazało się, że progam heli w MC12 jest kiepski i nie nadaje do niczego dobrego. W MC-12 mam dodatkowy moduł 2,4GHz ale co z tego jak do helika oprogramowanie radia za bardzo się nie nadaje.
W sumie Eclipse jest ok, bo jest dobrze rozbudowany, ma bardzo fajny program heli i ogólnie obsługa jest moim zdaniem intuicyjna.
Co ciekawe tym hitekiem zrobiłem kilka lotów (prób zawisów ;-) ) udanych - bo sprzęt cały. Ani razu nie dał znać że są jakieś problemy z zasięgiem. Przed pierwszym lotem sprawdzałem go ze złożoną i rozłożoną anteną i było ok. Ale w ostatniej wczorajszej próbie na szczęście byłem wystarczająco nisko żeby zdążyć posadzić maszynę i zgasić silnik bo zaczęła nagle świrować. Serwa łopotały na wszystkie strony. Skuteczny zasięg na chwilę obecną można zamknąć w 2-ch, 3-ech metrach. :-/ Wczoraj na lotniksu było jeszcze ok. 10metrów :?:

W czwartek na spotkanie wezmę nadajnik, odbiornik, pakiet i jakieś serwo.

Pozdro
 
     
Jasiek 

Wiek: 71
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 335
Skąd: Boguchwała
Wysłany: |5 Paź 2011|, o 21:45   

Skontaktuj się z Krzysztofem i sprowadzi Ci moduły do Twojej aparatury na 2.4 GHz . Tanio i może pewniej w tym paśmie częstotliwości. Ja tak zrobiłem i na razie nie narzekam. Jeszcze wszystkiego nie sprawdziłem, ale do tej pory nie ma problemów.
Nie wiem czy warto wchodzić w systemy FIRM nadajników i ich kompatybilności. Chyba lepiej stosować sprzęt danej firmy. Programy mogą być rozbieżne!

Antenę przymierzysz na lotnisku jak się spotkamy, albo komuś przekażę.
_________________

 
     
IvanM 


Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 148
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |5 Paź 2011|, o 23:53   

radek napisał/a:

Też słyszałem, że jak nadajnik Hitec to odbiornik inny nie poleci.

Przez długie lata używałem aparatury HiTec Flash oraz Optic 6 z odbiornikami wszelkich maści a najwięcej z odbiornikami Jeti MPD. Mam tego jeszcze pełną szufladę. Problemem rzadko jest odbiornik - to raczej kwarce potrafią nie lubić się z każdym sprzętem.
Zaś co do latania helikopterem - nie tylko dla portfelu, ale także dla własnego bezpieczeństwa trzeba zainwestować przynajmniej w Spektrum DX6i. Spalinowy heli na gazie bez 100% kontroli... to naprawdę może ci wyrządzić krzywdę.
 
     
marcin_k 

Wiek: 28
Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 38
Skąd: Strażów/Rzeszów
Wysłany: |6 Paź 2011|, o 05:31   

Ja uzywałem odbiorniki corony z syneza i chodziły.
_________________
Modele: Koptery, trainerki itp...
Aparatura: Hitec Optic 6, Hitec Aurora9...
 
 
     
artur27 
Artur Lis

Wiek: 40
Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |6 Paź 2011|, o 07:05   

Jeżeli chcesz to możemy sprawdzić , tą Eclipse 7 ja mam eclipse z modułem na 2.4G jeszcze na gwarancji. Jestem dziś cały dzień w domu , w końcu mieszkamy na tym samym osiedlu.
Jak Będziesz chciał to daj znać .
Pozdr.
 
 
     
radek
Radek P.


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |6 Paź 2011|, o 07:13   

IvanM napisał/a:
Zaś co do latania helikopterem - nie tylko dla portfelu, ale także dla własnego bezpieczeństwa trzeba zainwestować przynajmniej w Spektrum DX6i.


Szczerze mówiąc jak kupowałem helika to radio brałem tylko dlatego że było "w zestawie". Ogólnie jakoś nie planowałem wiązać się z Hitekiem ale narazie został bo MC12-tka nie podołała wyzwaniu zbratania się z heli. Wcześniej już myślałem nad nowym graupnerowskim MX-16s z syntezą i odbiornikiem R16SCAN. Graupnera mam od 10-ciu lat i pasuje mi ta marka. Może warto by wrócić do pomysłu ???


Jasiek - w kwestii anteny - będę w czwartek na spotkaniu.

Pozdrawiam
 
     
Krzysztof 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 349
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |6 Paź 2011|, o 13:33   

Hej

Radku zastanów się na kombinowaniem z tą aparaturą coś ostatnio za dużo przypadków podobnych do twojego http://pfmrc.eu/viewtopic...5d39e5aa#409193
_________________
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 
     
IvanM 


Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 148
Skąd: Rzeszów
Wysłany: |6 Paź 2011|, o 13:53   

radek napisał/a:
Graupnera mam od 10-ciu lat i pasuje mi ta marka.

Niestety świat się zmienia a Graupner już nie jest tą marką, która był 10 lat temu.
Koniecznie wybierz system na 2,4GHz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 16