Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

Lotnisko - Szukamy terenu pod lotnisko

Jasiek - |4 Kwi 2010|, o 23:14
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Jest ciekawy teren pod lotnisko w Boguchwale, marzenie, ale czy jest jakaś szansa ? Sprawdzę w Urzędzie Miasta w Boguchwale. Droga dojazdowa jest w budowie (szeroka). Zdjęcia robiłem po kolei w prawo od drogi w sektorze 270 stopni. :->
Jasiek - |5 Kwi 2010|, o 19:56
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Dzisiaj 05-04-2010 odwiedziłem nasze lotnisko w Zgłobniu. Dojazd jest suchy, na pasie lotniska jest trochę kretówek ale całkiem przyzwoicie wygląda. Można już latać !!!
Ja nie latałem, bo zapomniałem zabrać baterii. Na pasie zastałem bociana, ale on odleciał jak chciałem zrobić zdjęcie. :roll:

Basing - |23 Kwi 2010|, o 08:57

Zna ktoś gminę Trzebownisko?? Może tam jest jakiś teren na lotnisko. Nieoficjalnie wiem że wójt może pomóc z lotniskiem.
Wacław - |23 Kwi 2010|, o 11:52

W gminie Trzebownisko leży lotnisko w Jasionce. Samoloty rejsowe, szkolne i inne śmigłowce krążą na niskim pułapie. Nie sądzę aby tutaj mógł być dobry teren na lotnisko.
Zdzisław - |25 Kwi 2010|, o 21:37

Na złomowisku w Załężu jest "koło przednie" z walca drogowego tzn walec stalowy. Byłby do wałowania lotniska, jeżeli to kogoś interesuje.
Jasiek - |9 Maj 2010|, o 00:18
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Lotnisko jest podstawą dla nas wszystkich, w tej chwili nie mamy lotniska...?
Lotnisko w Zgłobniu należy utrzymać ! Do puki nie ma innego ! Owszem jest dobre ?lotnisko w Krzywej, ale za daleko dla większości modelarzy! Może wyczaimy nowy teren.
Szukamy takiego terenu w pobliżu Rzeszowa, może się uda coś znaleźć ! (np. Lutoryż).
Puki co utrzymajmy lotnisko w Zgłobniu, jest dostępne dla wszystkich !
Zgadzam się, że dla modeli gigantów (powyżej 2 metry jest za małe lotnisko w Zgłobniu, ale większość z nas nie lata takimi modelami). Dla tego też szukamy miejsca na lotnisko w pobliżu Rzeszowa. Ja pukam do drzwi, które niebawem się otworzą, tak myślę, jestem optymistą i znajdziemy odpowiednie miejsce.
Zarejestrowanie naszego stowarzyszenia nie wymaga zwłoki.
Zmobilizujcie się ! (15-tu musi się spotkać!).
Pozdrawiam

Bowden - |11 Maj 2010|, o 20:32

Szanowni Koledzy!
Ostatnio na temat organizacji naszego Stowarzyszenia zapadła cisza,jak po śmierci organisty.Silna grupa inicjatywna postanowiła wziąść sprawy w swoje ręce aby sprawę możliwie szybko doprowadzić do szczęśliwego końca.A oto nasze propozycje i plan konkretnych działań w najbliższych tygodniach.
1.Walne Zebranie przynajmniej 16-tu członków,dnia14.05.2010,godz.18-ta u Rysia Babuli,w siedzibie Jego firmy"BIUROTECH" ul.Kraszewskiego 1.
2.Na zebranie należy przynieść wypełnioną deklarację członkowską(do pobrania na naszej stronie) i 100zł(słownie:STO) jako pierwszą roczną składkę członkowską.
3.Na zebraniu musimy wybrać władze Stowarzyszenia,a przedewszystkim sekretarza który sporządzi dokumentację i skarbnika któremu powierzymy nasze cięzko zarobione pieniądze.
4.W czasie tego zebrania warto też omówić sprawę lotniska bo tak naprawdę to nie bardzo mamy gdzie latać,a pozatym jest to główny czynnik nas integrujący.
5.Obydwa Wacki podejmują się załatwianie papierkowych spraw w Sądzie i urzędach.
Prosimy o szybkie potwierdzenie na forum uczestnictwa w Zebraniu,w ciągu 2-3 dni i o ewentualne propozycje zmian co do dnia i godz.spotkania.
Pozdrowienia w imieniu Silnej Grupy.Bowden

Bowden - |11 Maj 2010|, o 20:47

Szanowni Koledzy!
Ostatnio na temat organizacji naszego Stowarzyszenia zapadła cisza,jak po śmierci organisty.Silna grupa inicjatywna postanowiła wziąść sprawy w swoje ręce aby sprawę możliwie szybko doprowadzić do szczęśliwego końca.A oto nasze propozycje i plan konkretnych działań w najbliższych tygodniach.
1.Walne Zebranie przynajmniej 16-tu członków,odbędzie się dnia14.05.2010,godz.18-ta u Rysia Babuli,w siedzibie Jego firmy"BIUROTECH" ul.Kraszewskiego 1.
2.Na zebranie należy przynieść wypełnioną deklarację członkowską(do pobrania na naszej stronie) i 100zł(słownie:STO) jako pierwszą roczną składkę członkowską.
3.Na zebraniu musimy wybrać władze Stowarzyszenia,a przedewszystkim sekretarza który sporządzi dokumentację i skarbnika któremu powierzymy nasze cięzko zarobione pieniądze.
4.W czasie tego zebrania warto też omówić sprawę lotniska bo tak naprawdę to nie bardzo mamy gdzie latać,a pozatym jest to główny czynnik nas integrujący.
5.Obydwa Wacki podejmują się załatwianie papierkowych spraw w Sądzie i urzędach.
Prosimy o szybkie potwierdzenie na forum uczestnictwa w Zebraniu,w ciągu 2-3 dni i o ewentualne propozycje zmian co do dnia i godz.spotkania.
Pozdrowienia w imieniu Silnej Grupy.Bowden

Jasiek - |11 Maj 2010|, o 22:16
Temat postu: Potwierdzenie uczestnictwa w Zebraniu
Jasiek
Pozdrawiam

Jasiek - |15 Maj 2010|, o 23:34
Temat postu: Lotnisko w Zgłobniu Nr1
Tak, lotnisko w Zgłobniu będzie nadal naszym lotniskiem Nr1.
Łukasz dzisiaj obkosił lotnisko, poszerzył i wydłużył pas startowy i miejsce parkingu.
To nie wszystko ! Teraz do nas wszystkich należy, by pokosy trawy rozrzucić tak by trawa przeschła i można ją było zgrabić na kupki, a następnie spalić.
Tu apeluję do nas wszystkich, by od poniedziałku każdy w miarę możliwości swoich przyjechał do Zgłobnia z widełkami, lub grabkami i roztrząsał tą trawę. Nie można dopuścić by trawa ugniła na pokosie. Jak nie przeszkodzą opady deszczu i będzie nasze zaangażowanie, będzie wspaniałe lotnisko !
Poszukiwanie terenu pod inne lotnisko jest nadal aktualne i są postępy.
Puki co zadbajmy o to co jest nam dostępne!

Jasiek - |20 Maj 2010|, o 00:10

Nadal leje, nie mamy na to wpłwu. Wszystko w rękach Boga. Módlmy się żeby nie było większej klęski.
Jasiek

Jasiek - |23 Maj 2010|, o 00:01
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Lotnisko było wykoszone tydzień temu, dzisiaj przewróciłem trawe, myślałem że będzie gorzej, trawa nie ugniła i jutro jak nie będzie opadów będzie można ją zgrabić. Nie dałem rady przewrócić trawy na dojeździe. Jak przyjedziecie na lotnisko to nie zapomnijcie zabrać grabek. bo grabarką ciągnikową długo nie da się wjechać, jest gąbka, a wody gruntowe jeszcze długo będą wysokie. Można już latać modelami wszystkich gabarytów, zapewniam bezpieczny start z asfaltu.
Dzisiaj lataliśmy elektrykami, można wjechać na lotnisko, sam wjechałem, nawróciłem i wyjechałem w obawie przed burzą, której nie było.
Jak nie będzie lało to zapraszam (z grabkami) i wszystkimi modelami.
Pozdrawiam, Jasiek

Jasiek - |23 Maj 2010|, o 23:14
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
No i dopisała pogoda w Zgłobniu, zgrabiliśmy trawę z części lotniska, mimo że podłoże było mokre, wiatr pomógł przy startach i przewietrzyliśmy modele.
Dziękuję za zaangażowanie wszystkim, tak trzymać, lotnisko w Zgłobniu da się utrzymać !
Pozdrawiam, Jasiek

Jasiek - |5 Cze 2010|, o 00:02
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Dobre lotnisko dla modelarzy w Łące u Józka. Można latać w obecnych warunkach (deszcze).
Powierzchnia zbliżona do lotniska w Zgłobniu. W Zgłobniu w tej chwili latać się nie da.
U Józka można nawet dojechać do lotniska, twardy grónd.
03-05-2010 lataliśmy, trawa wykoszona, super, można latać wszelkimi gabarytami modeli.
Pozdrawiam, Jasiek

Jasiek - |6 Cze 2010|, o 23:18
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Na obecną chwilę, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, to w Łące u Józka jest najlepszy pas startowy. Trawka 4 cm, dojazd jest uciążliwy po ostatnich opadach (trzeba dojść od drogi asfaltowej ok. 150 m).
Start i lądowanie na takiej murawie lotniska sprawia komfortowe warunki dla wszystkich modeli. Byłem zaskoczony, mój trener toczył się przy lądowaniu przez 2/3 długości lotniska.
Moje zdanie podziela Ryszard B., latał JAK-54. Największa przeszkoda to KOMARY.
Dziękujemy Józkowi i jego Synowi za tak duże zaangażowanie w utrzymaniu tego lotniska (prywatna własność). Dziękujemy za pomoc w wyciąganiu samochodu Lucka, który dwa razy nieudolnie tam ugrzązł (proponuję Luckowi posprzątać samochód ze zbędnych obciążeń).

Jasiek - |10 Cze 2010|, o 18:28
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Wczoraj odwiedziłem lotnisko w Zgłobniu. Trawa urosła ok. 30 cm. Jak pogoda dopisze to w sobotę Łukasz wykosi trawę kosiarką rotacyjną. Na dzień dzisiejszy nie można wjechać ciągnikiem bo jest gąbczasto. Most na drodze został wzmocniony i udrożniony rów przy moście. Dzisiaj widzę, że pogoda sprzyja i jak będzie tak dalej to lotnisko będzie cacy. :lol:
Jasiek - |18 Cze 2010|, o 21:50
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Dzisiaj Łukasz wykosił lotnisko w Zgłobniu i zgrabił trawę , oraz poszerzył pas startowy. Można latać wszelkim sprzętem o małych i dużych kółkach. Można potrenować przed występami w Jasionce.
Pozdrawiam, jasiek

Bogdan - |19 Cze 2010|, o 11:36

To chyba jest jakieś fatum - co koszenie to potem przez tydzień leje :-/
Jasiek - |26 Cze 2010|, o 00:29
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Łukasz przedstaw nam jak się ma lotnisko w Zgłobniu, przecież Ty obkaszasz nasze lotnisko.
Przedstaw aktualne warunki na lotnisku !

Mariusz N - |27 Cze 2010|, o 09:33

Jest jeszcze lotnisko w Ropczycach. Wczoraj zmobilizowałem się i skosiłem, było ciężko ale udało się.
Basing - |29 Cze 2010|, o 13:21

Panowie, skończyło się latanie na lotnisku w Krzywej. Wczoraj był szef na lotnisku i akurat spotkał właściciela no i niestety został delikatnie wyproszony. Poinformowano go że nie będzie już latania modelami na lotnisku dla modelarzy i dla paralotniarzy też jest zakaz startów z lotniska.
szerszeń83 - |29 Cze 2010|, o 20:15

No to Panowie zostaje stary zgłobień :) jest opcja dalszego koszenia ,jednak aby utrzymać w ładnym stanie obszar pozwalający latać dużymi modelami ,potrzebna będzie pomoc 2 osoby w co 2 tygodniowym koszeniu na 2 kosiarki ,niestety sam nie jestem w stanie utrzymać takiej powierzchni ze względu na coraz słabszą kondycję fizyczną :) ,może uda się wypożyczyć wał ze stadionu w zgłobniu ,który wyrównał by drobne nierówności terenu :)
Decyzja należy do was !!!
Oczywiście warunki pogodowe też mają znaczenie jak do tej pory były beznadziejne ,mam jednak nadzieję że przez wakacje aura dopisze :)
Pozdrawiam .

Wacław - |30 Cze 2010|, o 00:03

Witam

Jest jeszcze lotnisko Mariusza w Ropczycach, ale to ok 30 km od centrum Rzeszowa.
A jak wygląda lotnisko i okolica, można to zobaczyć bez odchodzenia od komputera na zdjęciach.
Współrzędne lotniska to:

N 50 st. 05,243'
E 021 st 36,762'

Pozdrawiam.

Jasiek - |30 Cze 2010|, o 17:20
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Owszem fajne lotnisko w Ropczycach, ale za daleko od Rzeszowa.
Postarajmy się utrzymać lotnisko w Zgłobniu, zostaje teraz tylko koszenie, ewentualnie jak radzi Łukasz wałowanie i latanie. Zapraszam chętnych do pomocy, bo obszar koszenia powiększył prawie dwukrotnie i sam nie da rady. :!:

Jasiek - |4 Lip 2010|, o 23:21
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Mamy lotnisko w Zgłobniu, jest dobrze, pogoda wyznaczy terminy lotów.
Pozdrawiam, Jasiek :lol:

Jasiek - |10 Lip 2010|, o 00:54
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Łukasz powiadomił, że Krystian wypożyczył nam kosiarkę (samojezdną) do obkaszania lotniska. Podobno dużo pali, ale to nie ma znaczenia. Na pewno nam pomoże i lotnisko będzie przyzwoite! :lol:
Pozdrawiam, Jasiek

Jasiek - |11 Lip 2010|, o 23:27
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Szukamy, a nie wiemy że mamy najlepsze lotnisko w Zgłobniu w okolicach Rzeszowa!
Tak, lotnisko w Zgłobniu ma swój urok i wieloletnie tradycje.
Można tu wypocząć i zbić adrenaline. Postarajmy się tylko o jego utrzymanie a to nie wiele kosztuje.
Pozdrawiam, Jasiek

Jasiek - |31 Lip 2010|, o 22:27
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Dobra wiadomość, ŁUKASZ wykosił dziś lotnisko, wskazane zabrać grabki bo trawa była duża.
Nie jedziemy do Tarnobrzega z przyczyn dojazdowo-podeszczowych.
Pozdrawiam i zapraszam w imieniu Łukasza i własnym.
Jasiek

Jasiek - |25 Wrz 2010|, o 00:17
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Dzisiaj Łukasz wykosił lotnisko w Zgłobniu. Zapraszam , trzeba korzystać z pogody.
Pozdrawiam, Jasiek :lol:

ArTii - |25 Wrz 2010|, o 18:50

Dzisiaj byliśmy na objeździe i szukaliśmy terenów:
Najlepsze co do tej pory to to:
http://maps.geoportal.gov...ariant=KATASTER
Działka nr 1416
tutaj lepsze zdjęcie - ten ciemniejszy prostokąt na środku zdjecia)
http://maps.google.pl/?ie...013937&t=h&z=17

Łukasz proponował lotnisko
http://maps.geoportal.gov...ariant=KATASTER
działka 890 (chyba)

lub
http://maps.geoportal.gov...ariant=KATASTER
i jest to działka nr 939

Ale to pierwsze to ma ten plus, że jest najbliżej Rzeszowa, z niezłym dojazdem (asfalt, ostatnie 400-500m szuter dobrze utrzymany)

Wacław - |27 Wrz 2010|, o 23:35

Wg mnie oglądaliśmy działkę 889, a nie 890.
Pozdrawiam

ArTii - |29 Wrz 2010|, o 15:12

waclaw napisał/a:
Wg mnie oglądaliśmy działkę 889, a nie 890.
Pozdrawiam


Jest to wielce prawdopodobne, a że nie miałem 100% pewności to napisałem że chyba
(tak, wiem, że chyba to sie łódka na wodzie ;-) )

Jasiek - |2 Paź 2010|, o 19:25
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Dzisiaj 2-gi października zwiedziliśmy z Wacławem P. i Krzysztofem B. tereny w Boguchwale, Lutoryżu i Mogielnicy. Teren w Mogielnicy (przy drodze Mogielnice - Niechobrz) jest ciekawy pod lotnisko modelarskie. W promieniu ok. 500m nie ma budynków i sieci energetycznych. Droga główna asfaltowa przylega do orientacyjnego lotniska ok. 200 m. Zrobiliśmy obloty w tym terenie. Wygląda na to, że można ubiegać się o ten teren :lol:
Jasiek - |13 Gru 2010|, o 23:15
Temat postu: Szukamy terenu pod lotnisko
Lotnisko....

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group