Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

Benzynowe - Układ paliwowy - przegląd okresowy.

Wacław - |10 Maj 2015|, o 10:00
Temat postu: Układ paliwowy - przegląd okresowy.
Witam.
Miałem problem z regulacją silnika Quadra 35ccm. Gaźnik wyczyściłem świeca sprawdzona i wciąż nie mogłem osiągnąć stabilnych niskich obrotów,, a przy otwieraniu przepustnicy gasł. Regulacja nie pomagała. Prawdopodobnie silnik nie dostaje wystarczającej ilość paliwa.
Wcześniej nie sprawdzałem zbiornika, bo dostęp w modelu jest dosyć utrudniony, ale jak mus to z ochotą. Wyciągnąłęm go i .... :shock: przeraziłem się. Na dnie była gęsta zawiesina i ciężarek z filtrem też był nim oblepiony. Resztę wyjaśniają zdjęcia.
Na ostatnim zdjęciu widać już nowy filtr. Mam nadzieję że będzie OK.
WNIOSEK: Przed sezonem warto przeglądnąć CAŁY układ paliwowy.

Wacław - |13 Maj 2015|, o 21:23

Dokonałem dokładnych oględzin moich instalacji paliwowych. W jednym modelu między zbiornikiem a gaźnikiem mam taki filtr. Za nim pojawiały się bąbelki powietrza. Okazało się że nie było jednej wewnętrznej uszczelki. Widocznie kiedyś zgubiłem, albo nigdy jej nie było. Dokupiłem za kilkadziesiąt groszy i problem zniknął.
Co mnie jeszcze czeka do odkrycia ?

Jasiek - |14 Maj 2015|, o 01:26

Widzę taką potrzebę żeby założyć działy MODELARNIA i SERWIS, tu ukłon do moderatora strony. Autorzy i zainteresowani będą zadowoleni. Modelarnia i serwis będą najczęściej odwiedzane, oprócz pogody.
IvanM - |14 Maj 2015|, o 14:21

Wacław napisał/a:
Co mnie jeszcze czeka do odkrycia ?

Napęd elektryczny!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group