Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

Hyde Park - Co ci goście wyprawiają?

IvanM - |7 Gru 2014|, o 18:54
Temat postu: Co ci goście wyprawiają?
Patrząc na to, zjeżyły mi się wszystkie włosy na głowie.
RC-Lipol - niby doświadczenie modelarze, goście którzy przeprowadzający szkolenia... i latają bezpośrednio nad głowami dzieci?

Krzysztof - |7 Gru 2014|, o 23:36

Porażka nie wiem czy istnieje możliwość zgłoszenia takiego czegoś na policję i odebrania im licencji jeżeli takową posiadają, tak skrajnego braku wyobraźni i kompetencji w życiu nie widziałem.
IvanM - |8 Gru 2014|, o 17:14

Tematem zajmuje się już Urząd Lotnictwa Cywilnego obiecujący, ze sprawa będzie miała ciąg dalszy.
O tyle to bardziej przerażające, że RC Lipol faktycznie posiada certyfikat ULC do przeprowadzania szkoleń przygotowujący do egzaminu dla świadectwa kwalifikacji pilotów w ULC.
To sytuacja jak gdyby szkoła nauki jazdy pokazała film z dzikiego rajdu ulicami a`la Frog w wykonaniu ich nauczyciela. Frog tez nikogo nie zabił - tylko stwarzał zagrożenie...
Na stronie ULC są nowe rozporządzenia dotyczące bezzałogówców.
Nawet licencjonowanych komercyjnych pilotów dotyczyć ma zapis, że latać wolno:
Cytat:
zapewniając bezpieczną odległość od osób, mienia lub innych użytkowników przestrzeni powietrznej, w przypadku awarii lub utraty kontroli nad bezzałogowym statkiem powietrznym, jednak w odległości poziomej nie mniejszej niż 30 m od osób, pojazdów, budynków i obiektów budowlanych niebędących w dyspozycji lub pod kontrolą operatora


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group