Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

Lotnisko - Chętni na hale w sezon 2011-2012

Basing - |21 Wrz 2011|, o 13:19
Temat postu: Chętni na hale w sezon 2011-2012
Pomału zbliża się zima ,myślimy już nad wynajęciem sali puki są jeszcze jakieś terminy wolne.
Czy będą chętni na hale w Iwierzycach?? A może jest gdzieś bliżej Rzeszowa jakaś hala??
Proszę pisać kto będzie latał w zimie na hali.

Sławek - |21 Wrz 2011|, o 15:52

Ja, bardzo chętnie..
A jak by się dało bliżej!!!
Było by EXTRA!

:->

IvanM - |21 Wrz 2011|, o 20:33

Halę w Iwierzycach potrzeba spakować i przenieść do Budziwoja, lekko ją przy tym powiększając.
Mariusz N - |22 Wrz 2011|, o 12:56

Lepszej hali jak w Iwierzycach to nie znajdziemy, i niema co szukać :evil:
IvanM - |22 Wrz 2011|, o 16:08

O kurze! Zabroniłeś na ostatnią chwilę, bo akuratnie miałem już ustawiać hale w Łańcucie za pól ceny :roll:
Basing - |23 Wrz 2011|, o 09:10

IvanM napisał/a:
O kurze! Zabroniłeś na ostatnią chwilę, bo akuratnie miałem już ustawiać hale w Łańcucie za pól ceny :roll:

A myślałem że ten namiot z Cyziówki wynajmniesz.

IvanM - |23 Wrz 2011|, o 11:46

Niema problemu - ale musisz przychodzić pól godziny przed lotem o podgrzewać bąkami.
Basing - |23 Wrz 2011|, o 13:27

Nie ma problemu tylko będzie zakaz wchodzenia z otwartym ogniem no i nie może być klasycznego zwarcia pakietów bo inaczej BUUM :lol:
Basing - |28 Wrz 2011|, o 12:17

Wstępnie pani dyrektor wyraziła zgodę na wynajęcie hali w Iwierzycach. Teraz ustalić dzień tygodnia i godziny jakie pasują nam. Zmieniły się zasady płacenia za hale to znaczy, trzeba zapłacić z góry za nią. Więc na razie mamy : Chrystian, Andrzej , Ivan, Sławek i Mariusz.
IvanM - |29 Wrz 2011|, o 08:07

Co jest z wami dziadki leniwe?
Latanie na hali - to niesamowita frajda za niewielkie pieniądze.
Dzięki lekkim i wolnym modelom które wytrzymują niejedną kraksę ( a jak nie, na miejscu są od ręki naprawiane) i dyscyplinie którą narzuca wymiar hali - bardzo szybko rośnie także poziom pilota. A to się odbija również na lataniu z większymi modelami na zewnątrz.
Lucek zrobił parę lotów i dziś robi na zewnątrz harriery nawet z trolejbusem. Sławek po kilku weekendach odłożył piszczący i gadający wysokomierz i latał na wysokości 1m po hali do góry kołami, Jacek L. robi za lotu wygibasy, ze depron trzeszczy i Mariusz w tym roku będzie latał na hali Ekstrą 2,6m - bo inaczej mu adrenaliny w porównaniu do roku poprzedniego zabraknie.
Latanie na hali dla członków RKML obowiązkowe w celu podnoszenia kwalifikacji!
Prezes idzie przykładem!
A poza tym - przecież Christian przynosi na halę ciastka!!! Czego wam jeszcze potrzeba?

Basing - |29 Wrz 2011|, o 11:27

No jeszcze ma być grill elektryczny, roll-bar i hostessy. :-P (no może z hostessami damy sobie spokój bo byście nie latali)
czeski - |9 Paź 2011|, o 14:33

Ja bym był chętny na halę w tym sezonie gdyby tylko była bliżej Rzeszowa..
Basing - |10 Paź 2011|, o 09:07

czeski napisał/a:
Ja bym był chętny na halę w tym sezonie gdyby tylko była bliżej Rzeszowa..

Nic nie stoi na przeszkodzie by podejść do jakiejś szkoły z w miarę dużą halą i wynająć może znajdą się chętni.

kylorc - |10 Paź 2011|, o 17:10

Witam.
Również jestem zainteresowany halą w tym sezonie.
Latałem wcześniej w hali w Chełmie niedaleko Lublina.
A co byście powiedzieli na halę w 4 LO, piękna, duża i nowa.
Mogę się dowiedzieć jakiś szczegółowych informacji, ponieważ uczęszczam do tej szkoły i mam fizykę z Panią Dyrektor.

czeski - |10 Paź 2011|, o 18:57

Myślę, że hala w 4LO byłaby super. Jeśli możesz to dowiedz się czegoś więcej, jakie koszty itd.
BartekG - |17 Paź 2011|, o 18:25

Jaki orientacyjny koszt na osobnika? I czy sporadyczne latanie wchodzi w grę? Czy tylko opcja full?
IvanM - |28 Paź 2011|, o 23:21

BartekG napisał/a:
Jaki orientacyjny koszt na osobnika? I czy sporadyczne latanie wchodzi w grę? Czy tylko opcja full?

Hale potrzeba wynająć i opłacić z góry. Kto w tym partycypuje, będzie miał tanio.
Kto przyjdzie tylko czas od czasu, zdarty zostanie zinkasowany a jego pieniądze przeznaczone będą na cele dobroczynne.
Sporadyczne wizyty więc jak najbardziej wchodzą w grę i są wręcz miło widziane.

IvanM - |31 Paź 2011|, o 13:37

A tak konkretnie - to koszt na cały sezon okazuje się nawet po podwyżce być 360zł.
Biorąc pod uwagę, iż w poprzednim roku płaciliśmy 20zł każdym razem - nie jest źle.

schmeissner - |2 Lis 2011|, o 19:57

Cześć Ivan

Jest nas pięciu i zapłaciliśmy za hale za sezon 2011-2012r z góry. Ile mają płacić ludzie którzy będą tam sporadycznie latać? Nie zapomnij, że resteuracja i dziewczyny są drogie.

PS. Moja córka Dorota upiecze na sobote ciastko. Słyszałem, że będzie coś z orzechami. Weźcie ze sobą kawę.


L.G. Christian

IvanM - |2 Lis 2011|, o 23:25

Skoro kurcze blade opłacamy w pięciu cały sezon z góry - to każdy kto zechce oprócz nas polatać, musi wykonać szlachetny czyn dla publicznego dobra.
Basing - |3 Lis 2011|, o 14:19

Dla przypomnienia hala zaczyna się w sobotę o godzinie 14:00. Zabieramy obuwie na przebranie.
Wacław - |8 Lis 2011|, o 20:48

Informacja byłaby kompletna, jakby było wiadomo gdzie jest wynajęta hala.

Pozdrawiam.

Basing - |9 Lis 2011|, o 09:15

Wacław napisał/a:
Informacja byłaby kompletna, jakby było wiadomo gdzie jest wynajęta hala.

Od września pisze ,że w Iwierzycach :-/

IvanM - |13 Lis 2011|, o 13:08

W związku z tym, iż prezesowi zgłoszono dezaprobatę moich wpisów dotyczących szczególnie przeznaczenia pieniędzy wpłaconych poprzez ewentualnych chętnych na nieregularne latanie w hali - swoje posty edytowałem i lekko modyfikowałem.
Mam nadzieje, że w takiej formie już nie obrażają wrażliwych dusz skarżących się forumowiczów ani licznych odwiedzających ten wątek, których niewątpliwie jest więcej, jak tych co zainteresowali się tematem i odwiedzają halę.

Basing - |14 Lis 2011|, o 08:55

Ivan, który to taki skarżypyta?? :evil: Za grosz poczucia humoru.
IvanM - |27 Lis 2011|, o 15:57

Choć jak sytuacja pokazuje, większe zainteresowanie jest plotkowaniem i marudzeniem na poziom wpisów, jak lataniem na hali, to i tak chce wam pokazać, że na reszcie po przekonaniu oporów, niechlujności i gadania w powietrze dostawców i podwykonawców i wyeliminowaniu tych, co więcej gadają jak potrafią, udało się naszemu koledze uruchomić w Rzeszowie na licencji produkcje najlepszego obecnie modelu halowego na świecie.
Martin Mueller - legenda aeromusicalu i autor modelu nie był w stanie w Niemczech przy obecnym poziomie piracenia konstrukcji dalej go produkować.
Dla tego w sklepach całego świata model jest niby w ofercie - ale niestety nigdy na stanie.
Obecna wersja różni się od legendarnego modelu nie tylko napisem "produced by SCHMEISSNER.com.pl, ale także jakością, którą oryginalna wersja nie osiągała.
Aerodepron - (po paru felernych dostawach i reklamacjach) okazał się najlepszym do tej pory wyprodukowanym - idealna grubość i sztywność, doskonałą powierzchnia.
Nasycenie kolorów nadruku zostało skorygowane tak, że model jest znacznie przyjemniejszy dla oka i łatwiej rozpoznawana jest jego pozycja.
Pierwsze trzy modele z nowej produkcji oblataliśmy w sobotę.
Ta EXTRA - to bestia!!! Model ma niesamowity zakres prędkości - od prawie stania w powietrzu, po odrzutowiec. Niesamowicie zwrotny, ale wyjątkowo stabilny w każdej sytuacji. Na tyle sztywny, że wytrzyma nawet całkiem solidne przywalenie bez szwanku.
No i jest naprawdę ładny! Nadaję się dla początkującego, ale i na finał mistrzowstwa świata! Tyle ubawu co wczoraj, jeszcze nigdy z latania na hali nie miałem, (chichrotałem się ciągłe jak Sławek latający strzelającym Szwejcarem) - po powrocie do domu zezłomowałem poprzedni model, bo w porównaniu z Extrą MM to zwrotne jak autobus z przyczepą.
Mamy więc powody do dumy. Pośród nas nie tylko najlepszy z wszelkich sześciu pilotów F3A w Polsce czy konstruktorzy składanych niezniszczalnych podwozi, ale także producent najbardziej zaawansowanej ładowarki modelarskiej na świecie na którą w Niemczech robi się zapisy do kolejki, a teraz także producent modelu uznawanego za nr.1.
Zdaje sobie sprawy, że hala w Iwierzycach jest strasznie daleko jak i z tego, że o dziwo potrzeba było ją wynająć i zapłacić - dla tego chyba nasza szersza publiczność modelarska nie będzie w mogła poświęcić środków i czasu, by zobaczyć te modele w akcji - ale pocieszę, że mamy i film, który niebawem postaram się pokazać.
Oczywiście jeżeli ktoś przekona opór, to może przyjść - obiecuje, że wpuszczony zostanie i bez przynoszenia ciasta orzechowego od córki.

schmeissner - |27 Lis 2011|, o 17:03

Co sądzicie, o zorganizowaniu na hali takiego wieczoru światecznego z okazji Świat Bożego Narodzenia?

Pozdrowienia
Christian Schmeissner

IvanM - |28 Lis 2011|, o 00:03


Krzysztof - |28 Lis 2011|, o 09:02

Nic tylko pogratulować model robi wrażenie w locie.\

Ps.

Ivan możesz opisać wyposażenie ?
-silnik waga obroty ,
- śmigło
- serwa
- regulator
- zasilanie

no i oczywiście waga całości do lotu ?

IvanM - |28 Lis 2011|, o 10:37

Ja zrezygnowałem z kombinowania a za wyjątkiem Hacker regulatora który był, komplet jest Turnigy. Silnik, serwa, baterie 2S 370mAh. I wszystko gra jak powinno.
Więcej o modelu i nawet instrukcja montażu jest tutaj:
www.silhouetteart.de
Jeśli ktoś chciał by się zdecydować latać, to oddam Hackera za cenę wyposażenia.
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Slawek74 - |28 Lis 2011|, o 21:32

Witam.
Jakie są serwa w modelu z filmu?
Gdzie i po ile jest ten model?

Sławek

IvanM - |29 Lis 2011|, o 08:10

Na filmie są trzy różne modele. A także adres internetowy. Jak go wklepiesz, to znajdziesz sklep w którym ci doradzą.
Basing - |29 Lis 2011|, o 09:23

Model kosztuje około 80€.
Zalecane wyposażenie do niego to:
Silnik 70W
śmidło 8x4,3
regulator wzależności od silnika około 8A
serwa 6-9g o sile 1-1,5kg
pakiet lopol 7,4V o pojemności 300-350mA

czeski - |2 Gru 2011|, o 12:21

Chętnie zrobię sobie wycieczkę w tą sobotę do Iwierzyc żeby polatać na hali o ile jest taka możliwość? (Oczywiście kwestie finansowe ureguluję :) )
Łukasz

IvanM - |2 Gru 2011|, o 15:32

Od 14tej jesteśmy.
Basing - |4 Sty 2012|, o 09:42

Cisza tu na forum a przecież doszły mnie słuchy ,że jest wynajęta hala sportowa w Zaczerniu. Może się ktoś pochwali co i kiedy?? :->
Wacław - |4 Sty 2012|, o 11:52

Jak te plotki szybko się rozchodzą... .

Dopiero wczoraj została wynajęta hala w Zespole Szkół w Zaczerniu . Dokładna lokalizacja tutaj (krzyżyk na mapie oznacza wejście) . Halę mamy do dyspozycji w poniedziałki od 19.30 do 21.30.
Hala nie jest duża i ma wymiary tylko 24 x 12m, a dodatkowo tablice do koszykówki nie są demontowalne.

Zapraszam modelarzy zainteresowanych tą formą modelarstwa RC.

UWAGA: Wszystkich przychodzących na halę obowiązuje zmiana butów na sportowe.

Pozdrawiam.

marcin_k - |9 Lut 2012|, o 22:10


IvanM - |10 Lut 2012|, o 14:31

O kurcze - aleś dobrał muzykę ... :roll: Same didżeje na placu...
marcin_k - |10 Lut 2012|, o 15:15

Wie się co do czego trza dać...

Pozdrawiam ;-)

Basing - |2 Mar 2012|, o 14:29

Hala w tą sobotę będzie w godzinach 16-19.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group