Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

Ubezpieczenie OC dla modelarzy - Chętni do ubezpieczenia

Basing - |5 Sty 2011|, o 09:48
Temat postu: Chętni do ubezpieczenia
Na zebraniu była poruszona sprawa ubezpieczenia ale jakoś wiele osób się nie wypowiedziało, a zwłaszcza tu. Jak już niektórzy wiedzą (a może już wszyscy klubowicze) jednym z warunków latania na lotnisku jest posiadania OC z aneksem o sporcie modelarskim. Ten warunek wspólnie uzgodniliśmy, że musi być ,dla naszego bezpieczeństwa jak i dla dobrej atmosfery na lotnisku (wypadki niestety się zdarzają jak już niektóry się przekonali). Wacek popytał i ma ubezpieczyciela ,który ubezpieczy każdego członka klubu jak dla mnie w rewelacyjnej cenie 75zł sumę szkody 500 000 zł :lol: . Ale jest jeden warunek musi być minimum 10osób. Jest możliwość taka , że przedstawiciel przyjedzie do naszego nowego lokalu :lol: i z gotowym OC i podpiszemy na miejscu by nigdzie się nie plątać. Proszę pisać kto chętny, pasuje w marcu załatwić tą sprawę.
Krzysztof - |5 Sty 2011|, o 12:43

Tak ubezpieczam się
Basing - |5 Sty 2011|, o 15:50

Sorki błąd
Mariusz N - |5 Sty 2011|, o 15:51

Część.
Ja też się ubezpieczam z wami.

radek - |5 Sty 2011|, o 17:01

Cześć
Ja także się dołączam do grona chętnych

Pozdro

Bogdan - |5 Sty 2011|, o 20:38

No to jestem następny na liście...
Jasiek - |6 Sty 2011|, o 01:20

Tak ubezpieczam się, od daty lipiec 2011r. Może będzie dobrze by zbiegało się to z datą założenia RKML.

Składki członkowskie należy uregulować za rok 2010 do lipca 2011 (100 zł) !
Czekam na kasę ! konto: 42 1940 1076 3091 2753 0000 0000
Pozdrawiam, Jasiek

Krzysztof - |6 Sty 2011|, o 08:41

Witam

Janie nie wiem czy to dobry pomysł ubezpieczać się od lipca sezon zaczyna się znacznie wcześniej a uzgodniliśmy na spotkaniu że korzystamy z lotniska tylko wówczas jeżeli posiadamy odpowiednie OC.

szerszeń83 - |6 Sty 2011|, o 20:48

Witam :) ja też ubezpieczam się z wami to oczywiste
pozdrawiam !

Sławek - |7 Sty 2011|, o 22:11

ja też, ja też.. i może być od zaraz..
nie ma sensu czekać do lipca..
ja teraz też latam.. na hali bo na hali..
Sławek

Slawek74 - |9 Sty 2011|, o 11:08

Post znajduje się w kategorii "Tylko dla członków klubu RKML" ale pozwolę sobie zapytać bo może jest taka mozliwość
1. Czy jest możliwość ubezpieczenia mojego i kolegi jeżeli nie jesteśmy członkami?
2. Jeżeli p1 jest do przeskoczenia to czy ubezpieczenie obejmuje wypadki, uszkodzenia i inne zdarzenia powstałe w wyniku lotów FPV?
3. Czy obejmuje j.w. w wyniku lotów wielowirnikowcami (bo to ani model samolotu ani śmigłowca)

Sławek

Krzysztof - |9 Sty 2011|, o 13:17

[quote="Slawek74"]Post znajduje się w kategorii "Tylko dla członków klubu RKML" ale pozwolę sobie zapytać bo może jest taka mozliwość
1. Czy jest możliwość ubezpieczenia mojego i kolegi jeżeli nie jesteśmy członkami?
2. Jeżeli p1 jest do przeskoczenia to czy ubezpieczenie obejmuje wypadki, uszkodzenia i inne zdarzenia powstałe w wyniku lotów FPV?
3. Czy obejmuje j.w. w wyniku lotów wielowirnikowcami (bo to ani model samolotu ani śmigłowca)

ad1. to że nie należysz do klubu nie ma znaczenia ubezpieczyć się możesz przy naszej wspólnej akcji
ad2. ubezpieczenie obejmuje OC związane z uprawianiem tego hobby nie ma uszczegółowionych typów modeli
ad3. to tez modele wiec nie widzę problemu

Ogólnie dobrze by było jak byś się wybrał na spotkanie na którym będziemy chcieli podpisywać polisy wówczas wszelkie wątpliwości będzie można przedyskutować z ubezpieczycielem

Wacław - |10 Sty 2011|, o 19:58

Witam
Co do pytania Sławka74 to zgadzam się z Krzysztofem, że odpowiedzi na pytania 1 i 3 są twierdzące i nie widzę problemu. Dodam nawet, że na prośbę innego kolegi ubezpieczenie obejmować będzie również modelarstwo samochodowe.
Natomiast jeśli chodzi o ubezpieczenie lotów FPV, to sprawa może być bardziej skomplikowana. W przypadku lotów na dużych wysokościach i kolizji z dużym lotnictwem, to podejrzewam, że ubezpieczyciel nie będzie chciał wypłacić odszkodowania i znajdzie jakiś przepis by się wykręcić. Pomijam fakt, że wtedy suma gwarancyjna 500 000 PLN będzie niewygórowaną kwotą.
Są to moje przypuszczenia, ale spróbuję w miarę możliwości dowiedzieć się jak najwięcej na temat ubezpieczenia lotów FPV.
Proszę o informacje dodatkowe jak : wysokość lotów, odległość od miejsca startu.

ps. ( gdzieś kiedyś czytałem, że loty FPV powinny być pilotowane przez dwóch modelarzy. Jeden w goglach, a drugi musi obserwować model bez gogli i w razie sytuacji awaryjnej drugi modelarz przejmuje sterowanie. Oczywiście wtedy zasięg lotów jest znacznie ograniczona. Nie pamiętam skąd mam tą informację, więc umieszczam ją w nawiasie i proszę ją traktować jako niepotwierdzoną. )
Pozdrawiam.

Slawek74 - |11 Sty 2011|, o 11:06

FPV latamy niewiele ale jednak.
Do tej pory loty do 1km na wysokości 200-300m.

Quadrokopterem koło 200m od siebie na niewielkiej wysokości wiec kolizja z prawdziwym samolotem odpada. Chodzi powiedzmy o upadek takiego modelu na skutek jakiejś usterki komuś na dach auta.

Sławek

Basing - |11 Sty 2011|, o 12:55

Pan Marek Kozioł tez się pisze na ubezpieczenie.
Jasiek - |11 Sty 2011|, o 19:06

Cap mi podpowiada, że jak się nie ubezpiecze to nie polece.
Sezon już rozpoczęty, nie będę czekał do lipca.
Zapraszam Wszystkich do ubezpieczenia NW modelarzy (ubezpieczenie jest korzystne jako indywidualne, przy grupowym wykupieniu).

Basing - |12 Sty 2011|, o 09:24

No chyba nikt nie będzie czekał do lipca już w lutym pasuje dopiąć sprawę.
Wacław - |19 Sty 2011|, o 17:43

Witam
Na jutro do klubu zaprosiłem agenta ubezpieczeniowego. Nie potwierdził swojej obecności bo wcześniej będzie u innego klienta i nie wie ile czasu mu zajmie. Jeśli zdąży to przyjdzie na 19.00, ale jutrzejsze spotkanie z agentem nie jest pewne.
Ale i tak zapraszam na spotkanie, tematów do rozmów nie zabraknie.
Pozdrawiam

Darek - |26 Sty 2011|, o 19:57

Jestem także chętny do ubezpieczenia !

Pozdrawiam DarekP

Bogdan - |16 Lut 2011|, o 23:01

Ponieważ zrobiło się cicho o ubezpieczeniu dzięki Pawłowi J. pragnę odświeżyć temat.

Paweł przedstawił mi ofertę dla paralalotniarzy, która to w Opcji II zakres rozszerzony o amatorskie uprawianie sportu obejmuje narciarstwo, snowboard, nurkowanie, modelarstwo, narty wodne, wakeboard, windsurfing i kitesurfing.
Suma gwarancyjna wariantowo:
1. 350.000 PLN - składka - 70 PLN (od osoby)
2. 1.200.000 PLN - składka - 115 PLN (od osoby)
3. 2.000.000 PLN - składka - 180 PLN (od osoby)

Myślę, że już pierwszy wariant za 70 zł zadowolił by większość z naszych modelarzy. Latający czymś większym mogli by oczywiście wybrać jedną z droższych opcji..
Szczegóły oferty Hestii tutaj:
http://psp.org.pl/index.p...113&lang=polish
Może warto znowu wznowić dialog z poznanym przedstawicielem Hestii...

Pozdrawiam
Bogdan

Bowden - |10 Maj 2011|, o 19:22

Szanowni Koledzy.Znalazłem jeszcze jedną możliwość indywidualnego ubezpieczenia modelarskiego.Warunki:100tys.za75zł na rok z możliwością podniesienia kwoty ubezpieczenia w roku następnym w wypadku nie spowodowania szkody w roku bieżącym.Kontakt:"MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA GAMMA"ul.Fredry 10A 35-005 Rzeszów{taki nieduży baraczek obok sexshopu).Tel.{17}852-6095,prosić panią Iwonę.Czy będą chętni?
Krzychu - |15 Maj 2011|, o 13:08
Temat postu: Ubezpieczenie.
Bowden napisał/a:
Szanowni Koledzy.Znalazłem jeszcze jedną możliwość indywidualnego ubezpieczenia modelarskiego.Warunki:100tys.za75zł na rok z możliwością podniesienia kwoty ubezpieczenia w roku następnym w wypadku nie spowodowania szkody w roku bieżącym.Kontakt:"MULTIAGENCJA UBEZPIECZENIOWA GAMMA"ul.Fredry 10A 35-005 Rzeszów{taki nieduży baraczek obok sexshopu).Tel.{17}852-6095,prosić panią Iwonę.Czy będą chętni?


Witam kolegów. Myślę , że propozycja Bowdena jest bardzo dobra. Ja chętnie skorzystam z tego ubezpieczenia bo go jeszcze nie mam :(.
pozdr.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group