Forum Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych
Nasza pasja jest piękna i zajmująca...

Odbiorniki - Jak zasilić odbiornik?

Wacław - |7 Gru 2010|, o 14:18
Temat postu: Jak zasilić odbiornik?
Pytanie do elektronika.
Mam odbiornik z siedmioma kanałami i muszę podpiąć 7 serw. Czy podłączenie zasilania tak jak na rysunku jest całkiem poprawne?

Basing - |7 Gru 2010|, o 16:30

Można tak podłączyć serwo lub serwa, Mariusz N. miał lub jeszcze ma w modelu Extry 300 tak podłączone.
Zdzisław - |7 Gru 2010|, o 16:44

Użyj Y kabel, najłatwiej zrealizować
Bogdan - |7 Gru 2010|, o 17:29

Zdzisław napisał/a:
Użyj Y kabel, najłatwiej zrealizować


Y kabel ma przekrój dostosowany do dwóch serw. Zauważ, że cały prąd zasilania 7 serw i odbiornika popłynie w takim przypadku przez jedno z ramion Y kabla. Jeżeli model jest duży (a do takich raczej przyłącza się 7 serw - no chyba, że to mały dwupłat z dedykowanym na każdą lotkę serwem) najlepiej będzie podłączyć zasilanie jak zaproponował Wacław, przy tym użyć jak największego możliwego przekroju przewodów + i -.

Mariusz N - |7 Gru 2010|, o 19:15

Ja mam 4 Y kable i jedno ramie każdego rozgałęźnika jest równolegle podłączone do zasilania . W rezultacie mam 4 serwa zasilane bezpośrednio z wyłącznika prądu (oszczędzasz odbiornik) i zasilanie odbiornika w czterech miejscach. Pacząc na Twój schemat połącz wszystkie piny z góry na dół dla + i - to da lepszy obraz,takie połączenie jest w każdym odbiorniku.
Wacław - |7 Gru 2010|, o 19:52

Wnioskując z opisu, czy Mariusz ma podłączone serwa tak jak na poniższym rysunku?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group